TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 31,9 mln zł

txm

TXM Textilmarket, polska sieć dyskontów odzieżowych, poinformował o sfinalizowaniu dokapitalizowania Spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Zarząd poinformował także o podpisaniu z bankami finansującymi umów zmieniających, które gwarantują Spółce utrzymanie linii kredytowych na kolejne 12 miesięcy.

W ramach emisji przydzielono 4.287.999 nowych akcji serii G oraz 10.500.000 obligacji zamiennych serii A, które będą mogły zostać wykorzystane do konwersji na 10.500.000 akcji serii H. Obligacje i akcje serii G zostały objęte m.in. przez głównych akcjonariuszy TXM – Redan i 21 Concordia. Ponadto, w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w granicach kapitału docelowego, wyemitowano i przydzielono 1.162.001 akcji serii B. Cena emisyjna nowych akcji, jak i obligacji wyniosła 2zł.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zamknąć proces dokapitalizowania TXM. Pozyskane środki umożliwią nam przyspieszenie tempa działań naprawczych. Poprzez wzmocnienie naszego kapitału obrotowego poprawimy współpracę z naszymi Partnerami handlowymi i zwiększymy moce zakupowe. Oczekujemy, że bezpośrednio przyczyni się to do osiągania lepszych wyników w kolejnych miesiącach – komentuje Marcin Gregorowicz, Prezes Zarządu TXM S.A.

– To pozytywna wiadomość dla wszystkich akcjonariuszy TXM. Ufamy Zarządowi i wierzymy, że jego plan ma szanse na przywrócenie rentowności. Dlatego Fundusz 21 Concordia zdecydował się na dokapitalizowanie Spółki – dodaje Sylwester Urbanek, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej TXM, reprezentujący Fundusz.

Po sfinalizowaniu dokapitalizowania Spółki, Zarząd TXM podpisał z bankami PKO BP oraz ING Bank Śląski umowy zmieniające do umów kredytowych, które gwarantują utrzymanie finansowania na niezmienionym poziomie na okres kolejnych 12 miesięcy.

– Jesteśmy na najlepszej drodze do poprawy dostępności i atrakcyjności oferowanego asortymentu. Utrzymanie finansowania ze strony banków istotnie zwiększa naszą elastyczność po stronie zakupowej. Wierzymy, że kolejne kwartały pokażą solidne postępy i poprawę efektywności naszych działań operacyjnych – podsumowuje Marcin Łużniak, Wiceprezes Zarządu TXM S.A.

Sieć sprzedaży

TXM S.A. jest właścicielem 389 sklepów dyskontowych TXM o łącznej powierzchni 104,1 tys. mkw. zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą – w Rumunii i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji www.txmsa.pl.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY