Peek & Cloppenburg uruchomił sklep internetowy w Polsce

peek-esklep-polska

Niemiecka sieć sklepów multibrandowych Peek & Cloppenburg uruchomiła w lipcu sprzedaż online w Polsce. To kolejny krok w rozwoju tej marki na naszym rynku. Firma posiada również 11 sklepów stacjonarnych zlokalizowanych w wiodących centrach handlowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Katowicach.

– Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne, jesteśmy jedną z największych sieci handlowych. Na taką skalę chcemy rozwijać także sprzedaż online – mówi cytowany przez agencje prasowe Nicolay Merkt, managing director w firmie Fashion ID GmbH & Co. KG. – Polska to dla nas niezwykle interesującym rynkiem. Peek & Cloppenburg posiada już tam jedenaście sklepów, które cieszą się dużą popularnością. Uruchamiając sklep internetowy, chcemy rozszerzyć zakres usług dla klientów naszych sklepów stacjonarnych, a nowym klientom umożliwić zapoznanie się z naszą ofertą – dodaje.

Warto podkreślić, że Polska jest trzecim, po po Niemczech i Austrii, krajem, w którym firma zdecydowała się uruchomić sprzedaż e-commerce.

20 tys. produktów w ofercie e-commerce

Uruchomiony niedawno sklep internetowy w Polsce oferuje ponad 300 marek modowych i 20 tys. produktów. Posiada w swojej ofercie także produkty ekskluzywne, dostępne wyłącznie online oraz większy asortyment butów niż sklepy stacjonarne. Za pośrednictwem strony internetowej klienci mają możliwość sprawdzenia dostępności produktów w sklepach stacjonarnych P&C, zamówienia towaru z bezpłatną dostawą pod wybrany adres lub do jednego ze sklepów P&C (Click & Collect) oraz zwrócenia zakupów w ciągu 100 dni bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Podobnie jak w Niemczech i Austrii, także sklep internetowy w Polsce oferuje strefę inspiracji, funkcję „Shop the look” oraz doradztwo w zakresie kroju.

Globalny gracz

Marka Peek & Cloppenburg działa już ponad 110 lat i wciąż przenosi awangardę mody i najlepsze stylizacje z wybiegów na ulice handlowe europejskich miast. Gama sprzedawanych produktów w ok. 50 salonach w Europie sięga od ekskluzywnych dzieł projektantów, przez sprawdzone i popularne marki, po ofertę międzynarodowych sieci odzieżowych. Pierwsze niemieckie sklepy Peek & Cloppenburg otwarto w Berlinie i Düsseldorfie w roku 1901. Rodzinny biznes Johanna Theodora Peeka i Heinricha Cloppenberga przeobraził się w markę o ugruntowanej pozycji, która zarządza sklepami w aż 15 krajach.  W Polsce Peek & Cloppenburg pojawił się po raz pierwszy w 2002 roku.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY