SCF 2018: Maxi Zoo przyspiesza z rozwojem sieci

maxi zoo otwarcie

14 lutego w Białymstoku oraz w Katowicach rusza  21. i 22.  sklep sieci Maxi Zoo w Polsce. Spółka planuje w tym roku znacząco przyspieszyć z ekspansją. Maxi Zoo jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards.

– Nasz nowy  sklep  w Białymstoku o powierzchni 540 mkw. znajduje się w parku handlowym zlokalizowanym przy nowym dworcu PKS na ul. Bohaterów Monte Cassino 10 oraz w sąsiedztwie marketu Kaufland – mówi redakcji Retailnet Grzegorz Kaprzyk, Head of Expansion Maxi Zoo Polska Sp. z o.o.

Otwarcie sklepu w Białymstoku jest kolejnym etapem zapowiadanej ekspansji Maxi Zoo. Także 14 lutego br. rusza bowiem sklep Maxi Zoo w Katowicach.

– Sklep o powierzchni 456  mkw. mieści się w nowym parku handlowym Tauzen Park w Katowicach przy ul Ułańskiej. Jest to nasz pierwszy sklep w Katowicach. Oceniamy potencjał Śląska bardzo wysoko i będziemy  w najbliższych miesiącach intensywnie pracować nad zabezpieczeniem kolejnych lokalizacji w tym rejonie – zapowiada Grzegorz Kaprzyk.

I dodaje: – Wchodzimy w rok 2018 bardzo dynamicznie. Nasz cel to otwieranie  sklepów w najlepszych miejscach handlowych w mieście i te kryteria spełniają w 100 proc. projekty w Białymstoku i Katowicach.

30 nowych sklepów Maxi Zoo w 2018 roku

Spółka planuje kolejne otwarcia w ciągu najbliższych tygodni w innych miastach w Polsce. Nowy sklep wkrótce pojawi się także w Swarzędzu. Docelowo tylko w 2018 roku sieć Maxi Zoo urośnie o 30 nowych sklepów. Spółka szuka lokali o powierzchni od 450 do 550 mkw. Koncept Maxi Zoo bardziej wpisuje się w retail parki niż w typowe galerie handlowe, gdyż umożliwia odwiedziny sklepu ze zwierzętami, a to w przypadku regularnych galerii handlowych nie jest możliwe.

Przypomnijmy, Maxi Zoo działa na polskim rynku od 2012 roku. Pierwszy sklep otwarto w Warszawie. Od tego czasu sieć urosła do 20 placówek. Najwięcej sklepów Maxi Zoo ma Warszawie – sześć, dwa w Poznaniu, dwa we Wrocławiu, dwa w Krakowie oraz Milanówku, Wołominie, Piasecznie, Sosnowcu, Łodzi, Gdyni, Opolu i Bytomiu. Na świecie niemiecki Fressnapf – właściciel sieci sklepów Maxi Zoo – ma ponad 1,4 tys. sklepów i generuje przychody w wysokości 1,6 mld euro rocznie.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY