Holenderska sieć Action otworzyła kolejne sklepy w Polsce

action sklep polska

6 grudnia otwarty został sklep Action w Świdnicy przy ul. Ceglanej 4. Drugi otwiera się dziś w Głogowie przy ul. Piłsudskiego 3.

Między październikiem a grudniem 2017 roku Action otworzył 6 sklepów w Polsce – w Lesznie, Legnicy, Lubaniu, Wałbrzychu, Świdnicy i Głogowie. Aktualnie firma zatrudnia w Polsce ok. 125 osób, z czego 30 odbyło intensywne, kilkutygodniowe szkolenia w sklepach w Holandii.

– Polska jest naprawdę ekscytującym krajem do rozpoczęcia działalności biznesowej. Infrastruktura jest tu bardzo dobrze rozwinięta, gospodarka jest dynamiczna, a ze względu na gęstość zaludnienia i rynek detaliczny, potencjał jest duży. Jesteśmy przekonani, że nasza koncepcja pasuje do polskich klientów, a Polacy przyjmą ją z entuzjazmem – wyjaśnia Sander van der Laan, CEO Action.

Konsekwentna realizacja strategii rozwoju

Pierwszy sklep holenderskiej sieci Action w Polsce został otwarty 12 października. Obecnie działa już 6 dyskontów. Sieć powstała w Holandii w 1993 r. i obecnie z sukcesem działa nie tylko tam, ale i w Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Francji.

– We wszystkich krajach, w których działamy, szukamy podobnych lokalizacji pod nasze sklepy. Może to być zarówno lokal w retail parku lub niedużym centrum handlowym, lub obiekt wolnostojący. Łączna powierzchnia powinna mieć 800-1000 mkw. Dzięki temu możemy zaoferować klientom pełen asortyment, który liczy ponad 6 tys. produktów. Ważne jest również, żeby przed każdym sklepem dostępne były miejsca parkingowe – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Maria Langhammer, rzeczniczka prasowa sieci Action.

Sieć Action działa w oparciu o konkurencyjną cenę i zróżnicowanie w zakresie wprowadzanych ofert promocyjnych, proponując swoim klientom jakościowe produkty codziennego użytku w przystępnych cenach. Na półkach Action znajduje się ponad 6000 różnych artykułów, a oferta jest co tydzień uzupełniana o co najmniej 150 nowych produktów. Wśród nich znajdują się artykuły gospodarstwa domowego, artykuły biurowe, kosmetyki, napoje i przekąski, zabawki, tekstylia, wyroby szklane, porcelana i ceramika, artykuły dekoracyjne i DIY.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY