Hiszpańska marka na znacznym minusie

Hiszpańska marka Desigual, która od kilku lat obecna jest również na polskim rynku, zanotowała znaczący spadek obrotów. Największym problemem jest spadek sprzedaży w sklepach multibrandowych.

W pierwszych III kwartałach bieżącego roku sprzedaż hiszpańskiej sieci spadła o ponad 10 proc. w ujęciu rok do roku. Najgorzej wygląda sytuacja w Europie, która jest głównym rynkiem zbytu dla Desigual.

Tylko w III kwartale spadek obrotów tej globalnej marki wyniósł ponad 12 proc. Po 9 miesiącach bieżącego roku łączna sprzedaż wyniosła niemal 604 mln euro, czyli o 10,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Warto zaznaczyć, że największe spadki zanotowano w Europie, która odpowiada za niemal 90 proc. całych przychodów. Jak podaje spółka, największą przyczyną spadku przychodów były niższe zamówienia złożone przez sklepy multibrandowe, które są jednym z głównych kanałów sprzedaży hiszpańskiej marki.

Sprzedaż w modelu wielokanałowym

Desigual zadebiutował w Polsce w 2011 roku, natomiast pierwszy sklep własny otworzył w 2014 roku. Obecnie ubrania i dodatki tej hiszpańskiej marki można znaleźć w ponad 20 lokalizacjach w całym kraju. Chodzi o sklepy własne, również w outletach, ale przede wszystkim sklepy multibrandowe.  Na swoje lokalizacje spółka wybiera miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. W Polsce za jej rozwój odpowiedzialna jest firma Majka Reinhardt.

Marka należąca do firmy Desigual posiada swoje sklepy na całym świecie – m.in. w Amsterdamie, Barcelonie, Berlinie, Lizbonie, Londynie, Madrycie, Mediolanie, Moskwie, Nowym Jorku, Paryżu, Rzymie, San Francisco, Singapurze, Tokio i wielu innych metropoliach.  W 2014 roku został otwarty pierwszy monomarkowy butik w Warszawie.

Łącznie na świecie działa blisko 400 salonów marki Desigual, wliczając w to salony regularne oraz outletowe. Największy sklep marki działa w Madrycie –  i zajmuje ponad 2 tys. mkw. Ponadto brand obecny jest w tysiącach sklepów multibrandowych na całym świecie m.in. w sieci sklepów Peek&Cloppenburg. Produkty marki można też kupić w Polsce w kilku sklepach internetowych, m.in. Zalando.pl czy Answear.com. Desigual prowadzi także sprzedaż produktów poprzez oficjalny e-sklep marki.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY