Sieć Drogerii Jawa powiększyła się o nowe punkty

Na przełomie kwietnia i maja 2017r., zgodnie z realizowaną strategią rozwoju sieci, zostały otwarte trzy nowe Drogerie Jawa w: Żninie, Orzeszu i Włocławku

21 kwietnia w Żninie, przy ul. Mickiewicza 4 oraz 12 maja we Włocławku, przy ul. Kaliskiej 7 zostały otwarte własne/firmowe Drogerie Jawa. Natomiast w Orzeszu, 27 kwietnia została otwarta zintegrowana, franczyzowa Drogeria Jawa przy ul. Rynek 2.

Nowe, firmowe Drogerie Jawa w Żninie (186 mkw.) i Włocławku (170 mkw.) znajdują się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Do grona franczyzowych, zintegrowanych Drogerii Jawa dołączyła Drogeria w Orzeszu (województwo śląskie) – to pierwsza zintegrowana Drogeria w tym województwie.

Ekspansja sieci drogerii

Zgodnie ze strategią rozwoju sieci, w najbliższym czasie planowane są kolejne otwarcia nowych Drogerii Jawa. Plany na 2017 rok to otwarcie w sumie 24. nowych własnych/firmowych Drogerii Jawa – przed nami w planach kolejnych 19 premierowych otwarć w tym roku – informuje zarząd spółki.

Drogerie Jawa otwierane są w wolnostojących pawilonach, punktach handlowych przy głównych arteriach miast oraz w niedużych, lokalnych domach towarowych. Jednak jak informował Retailnet.pl Paweł Drewnowski, dyrektor zarządzający sieci Jawa – Po wypracowaniu odpowiedniego formatu drogerii, planujemy w przyszłości otwarcia Drogerii Jawa również w centrach handlowych.

Obecnie sieć Drogerii Jawa tworzą 104. drogerie prowadzone w różnych modelach biznesowych, w tym 29 firmowych/własnych Drogerii Jawa. Sieć Drogerii Jawa rozwija się głównie w północno-wschodniej i centralnej Polsce. Najliczniejszą sieć Drogerii Jawa spółka posiada na terenie województw: kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Sieć Jawa wywodzi się z rynku tradycyjnego, właścicielem marki jest firma dystrybucyjna Komplex-Torus Sp. z o.o. z Warszawy.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY