30 tys. klientów na otwarciu Galerii Emka

emka

20 maja miało miejsce otwarcie Galerii Emka w Koszalinie, należącej do London & Cambridge Properties Ltd (LCP). W dniu otwarcia obiekt odwiedziło prawie 30 tys. koszalinian.

Na klientów w dniu otwarcia czekał bogaty program artystyczno-rozrywkowy, przygotowany we współpracy z lokalnymi instytucjami kulturalnymi. Jednak największą atrakcją był wieczorny koncert Margaret, zakończony pokazem fajerwerków.

Odwiedzalność Galerii Emka

Tylko 20 maja centrum odwiedziło prawie 30 tys. Klientów, a najemcy zrobili rekordowe obroty. Kilka salonów znalazło się na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w Polsce, a kilkanaście – w ścisłej czołówce.

– Bardzo cieszą nas opinie, jakie po otwarciu docierają do nas od naszych najemców. Są zachwyceni świetnymi wynikami sprzedażowymi w weekend otwarcia. Wiemy już, że duża frekwencja oraz wysokie obroty utrzymały się również w kolejnych dniach po inauguracji Emki i mamy nadzieję, że tak już pozostanie – mówi Krystian Modrzejewski, Country Manager Poland w LCP.

Wśród koszalinian, którzy przyszli w sobotę na zakupy, najwięcej emocji wzbudziło otwarcie pierwszego piętra Galerii, które przez ostatnie kilka miesięcy było całkowicie zamknięte dla Klientów. Największym zainteresowaniem cieszyły się nowe salony: Grey Wolf, Giacomo Conti, Carry, Top Secret, Martes Sport, Genetic, CCC oraz Deichmann, Pepco, a także otwarty niedawno dwupoziomowy H&M i całkowicie odmieniony sklep RTV Euro AGD. W większości sklepów czekały na Klientów specjalne rabaty, które sięgały nawet 70 proc., nie dziwiły więc długie kolejki do kas.

Tłumy oblegały również nową strefę restauracyjną, chwaląc szeroką ofertę gastronomiczną najemców – Berlin Döner Kebap, Shanghai Kuchnia Chińska i Bistro Express oraz oryginalną aranżację przestrzeni. Największym hitem wystroju okazały się wiklinowe kosze plażowe, które ustawiono w charakterze foteli oraz klimatyczny neon z hasłem food courtu ,,Food on the beach”.

Metamorfoza Galerii Emka

Dyrektor Galerii Emka, Jacek Sikorski przyznaje, że jest zadowolony z efektu metamorfozy. – Widać, że odmieniona Emka podoba się mieszkańcom Koszalina. Przez ostatnie dwanaście miesięcy ciężko pracowaliśmy na to, aby modernizacja Galerii spełniła oczekiwania naszych Klientów, ale było warto. Mam nadzieję, że to będzie ich ulubione miejsce w Koszalinie.

Galeria Emka została otwarta w 2002 roku i jest najdłużej działającym centrum handlowym w Koszalinie. Właścicielem i zarządcą galerii jest London and Cambridge Properties Sp. z o.o., czyli polski oddział London & Cambridge Properties Ltd (LCP). To jedna z największych brytyjskich firm na rynku nieruchomości i prywatnych inwestorów w Europie, która specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych. Obecnie na 22 tys. mkw. powierzchni Emki znajduje się blisko 70 lokali: 45 sklepów, 12 punktów usługowych, restauracja, 4 punkty gastronomiczne, kawiarnia i lodziarnia oraz sala zabaw dla dzieci.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY