Galeria Świdnicka zmienia właściciela

W dniu 25 maja 2017 roku spółka Rank Progress podpisała z Calioppe Investment Sp. z o.o. umowę sprzedaży Galerii Świdnickiej w Świdnicy.

Obiekt o powierzchni użytkowej blisko 23 tys. mkw. i powierzchni najmu ponad 15,5 tys. mkw. Cenę sprzedaży ustalono na kwotę 26,7 mln euro minus kwota przejmowanego kredytu finansującego ww. nieruchomość, co oznacza, iż rzeczywista cena sprzedaży wynosi 11,5 mln euro.

Galeria Świdnicka w nowych rękach

Przypomnijmy, spółka zależna Progress XI Sp. z o.o jako sprzedający podpisała ze spółką Calioppe Investments Sp. z o.o. jako kupującym przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład którego wchodzi m.in. prawo użytkowania wieczystego gruntów o łącznym obszarze oraz własności budynków pod nazwą „Galeria Świdnicka” już w grudniu 2016 roku. Na podstawie zawartej umowy, strony umowy zobowiązały się zawrzeć przyrzeczoną umowę sprzedaży nie później niż w dniu 16 maja 2017 r. W dniu 15 maja 2016 r. termin zawarcia przyrzeczonej umowy został przesunięty do 30 maja 2017 r.

– W ciągu następnych kilku lat Rank Progress poprowadzi kilka nowych projektów inwestycyjnych, które będą sukcesywnie sprzedawane w celu pozyskania środków na utrzymanie Grupy Kapitałowej i kontynuowanie planu inwestycyjnego – poinformowano w komunikacie.

Plany sprzedaży kolejnych obiektów Rank Progress

W przypadku nieruchomości handlowych, do których należą: Centrum Handlowe Brama Pomorza w Chojnicach, park handlowy Pasaż Wiślany w Grudziądzu, mini-galeria handlowa Pogodne Centrum w Oleśnicy i park handlowy Miejsce Piastowe k. Krosna prowadzone negocjacje powinny doprowadzić do sprzedaży wymienionych obiektów w najbliższych kilkunastu miesiącach – poinformował zarząd Rank Progress.

Zarząd spółki ocenia, iż prowadzone obecnie dodatkowo negocjacje w sprawie sprzedaży wybranych nieruchomości handlowych charakteryzują się wysokim stopniem zaawansowania dającym podstawę do przekonania iż transakcja powinna mieć miejsce w przeciągu następnych kilku miesięcy.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY