Monnari otwiera nowe salony

Salon sieci Monnari

W maju sieć sprzedaży marki Monnari powiększy się o dwa nowe salony. Sklepy pod szyldem Monnari pojawią się w Rzeszowie i Poznaniu.

Jak informuje Grupa Kapitałowa Monnari Trade SA., 13 maja salon Monnari dołączył do grona najemców Centrum Handlowego Auchan Rzeszów-Krasne. 20 maja sieć otworzy swój sklep w Centrum Handlowym Plaza w Poznaniu.

Sieć Monnari w 2016 roku realizowała sprzedaż za pośrednictwem 163 lokali handlowych oraz przez sklep internetowy. Sklepy firmowe wraz z salonami outletowymi zlokalizowane są w większości w dużych centrach handlowych na terenie całego kraju, głównie w miastach wojewódzkich, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie. Ich liczba sukcesywnie wzrasta.

Wystrój i wyposażenie salonów Monnari utrzymane są w jednakowej dla całej sieci kolorystyce i stylistyce, nawiązującej do biało-czarno-czerwonego logo Monnari. Ich powierzchnia, obejmująca od 70 do 437 mkw., umożliwia profesjonalną, często zmienianą ekspozycję kolekcji. Obecnie w planach Grupy Kapitałowej jest powiększanie powierzchni salonów do ponad 200-300 mkw.

Rosnące przychody

Przypomnijmy, że w kwietniu br. przychody sieci wzrosły o 5,06 proc. rok do roku i wyniosły 19,1 mln zł. Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych w okresie styczeń–kwiecień 2017 roku wyniosła ok. 72,3 mln zł. Przychody były wyższe o 5,55 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie 2016 r.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY