Home&You inwestuje w rozwój e-commerce

auchan home&you

Sieć Home&You wdraża nowy system e-commerce. Serwis zostanie oparty na platformie Magento 2.

– Wdrożenie platformy planujemy na III kwartał, aby klienci mogli świąteczne zakupy zrobić już w nowym sklepie – mówi redakcji Retailnet.pl Jarosław Ruciński, eCommerce Manager w spółce BBK, która jest właścicielem marki Home&You.

Click&Collect w 2018 roku

Kanał eCommerce ma ogromne znaczenie w działaniach marki Home&You. Firma wciąż zwiększa procentowy udział online w całości sprzedaży, odciążając w ten sposób salony stacjonarne.

– Nowy, oparty na Magento 2 serwis to odpowiedź na rosnące biznesowe potrzeby naszej firmy. Obecne rozwiązanie uniemożliwia rozwój aplikacji oraz wprowadzanie rozwiązań, których oczekują klienci marki. Nowa platforma ma również umożliwić obsługę dużego ruchu podczas peaków sprzedażowych – mówi Jarosław Ruciński. – Przede wszystkim zależy nam na mocnym odświeżeniu witryny oraz zwiększeniu jej wydajności przy zachowaniu kluczowych funkcjonalności. Na start wprowadzimy kilka udogodnień, o które od dłuższego czasu zabiegali klienci, a których nie można było wdrożyć w aktualnym oprogramowaniu. Więcej nowości, w tym Click&Collect wprowadzimy w I połowie 2018 roku wraz z wdrożeniem nowego ERP w naszej firmie – dodaje.

Za cały proces wdrożenia, w tym zaprojektowanie architektury serwerowej, integracje systemowe, projekt i wdrożenie nowego designu oraz rozwój i utrzymanie platformy odpowiada firma Divante. 

Home&You rozwija kanał online

Oficjalny sklep internetowy marki Home&You powstał w listopadzie 2012 roku. Właścicielem i prowadzącym sklep internetowy jest BBK SA z siedzibą w Kowalach. Dostawy towaru zakupionego w sklepie internetowym realizowane są jedynie na terenie Polski. Czas dostawy trwa zwykle nie dłużej niż 5 dni od momentu złożenia zamówienia. Przy dużej liczbie zamówień czas ten może się wydłużyć nawet do 14 dni. Dostarczaniem zamówień zajmuje się firma kurierska GLS.

Sklep oferuje kilka możliwości zapłaty za towar: za pobraniem, szybkim przelewem (dokonane przy użyciu pośrednika serwisu PayU.pl), a także kartą kredytową/płatniczą.

Home&You to lider branży Home&Decoration. Marka posiada ponad 130 sklepów w 70 miastach. Home&You należy do spółki BKK S.A., w której portfolio znajdują się również Essex i à Tab.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY