Media Markt testuje innowacyjny koncept sklepów

Salon sieci Media Markt

Sklepy w nowej formule na pierwszym miejscu stawiają niezapomniane User Experience. W ten sposób elektroniczny gigant chce walczyć z internetową konkurencją i przyciągać do sklepów młodych konsumentów.

Pierwsze sklepy w nowym formacie zostały uruchomione w Belgii i Holandii, a konkretnie w Wilrijk i Eindhoven. Jeżeli testy zakończą się sukcesem, podobne rozwiązania będą wprowadzane w kolejnych sklepach sieci Media Markt w całej Europie.

Robot zadba o User Experience

Na czym polega innowacyjność tego projektu? Już na wejściu klientów powita robot Pepper, który będzie również odpowiadał za zbieranie zamówień oraz dostarczenie wybranych produktów do kasy.

Klienci będą także mieli możliwość przetestowania na miejscu najnowszego sprzętu elektronicznego, jak również skorzystania z usług fryzjera czy wypicia kawy przygotowanej przez baristę. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie DJ, a w dziale ze sprzętem AGD prawdziwy szef kuchni zaprezentuje możliwości, jakie daje najnowszy sprzęt kuchenny dostępny w ofercie niemieckiej sieci. W sklepach zainstalowane są również drukarki do czekolady, a także gry i zabawy oparte na technologii wirtualnej rzeczywistości.

W ofercie pilotażowych sklepów znaleźć można wszystkie nowinki dostępne w ofercie Media Markt m.in. niewiarygodnie cienki (2,57 mm) telewizor LG Signature czy inteligentną lodówkę z panelem dotykowym.

Cena to już nie wszystko

– Najniższa cena nie jest już najważniejszym czynnikiem decydującym o osiągnięciu sukcesu. Wciąż odgrywa jednak niebagatelne znaczenie, dlatego nasze systemy codziennie monitorują ceny w konkurencyjnych sklepach i na tej podstawie ustalane są nasze ceny – komentuje Sven Degezelle, dyrektor zarządzający MediaMarkt-Saturn Belux. – Wierzymy w możliwości, jakie daje połączenie światów online i offline. Testowy sklep w Wilrijk jest idealną odpowiedzią na wszystkie potrzeby i wymagania współczesnego klienta. Oba kanały sprzedaży przenikają się w nim i wspierają – dodaje.

Sklepy Media Markt oferują asortyment w zakresie elektroniki użytkowej. Można tu kupić zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt. W Polsce sieć posiada 60 sklepów.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY