Dekada Kraków zyskuje operatora spożywczego

dekada-krakow

Supermarket Carrefour dołącza do grona najemców krakowskiej Dekady – centrum handlowego w formacie convenience. Operator spożywczy zajmie lokal o powierzchni 1330 mkw., dotychczas wynajmowany przez Delikatesy Alma.

– Dekada Kraków to ważny obiekt w naszym portfolio, dlatego tym bardziej się cieszymy, że do grona jego najemców dołączył Carrefour, jeden z wiodących operatorów spożywczych w Polsce. Nasz obiekt w Krakowie zlokalizowany jest przy dużych osiedlach, dlatego tenant mix dopasowaliśmy tak, żeby oferta Dekady w pełni odpowiadała na codzienne potrzeby mieszkańców, a operator spożywczy stanowi jej istotną część – mówi Wojciech Nowakowski, Dyrektor ds. Rozwoju i Komercjalizacji w spółce Dekada SA.

Carrefour w Dekadzie

– Supermarket Carrefour w krakowskiej Dekadzie będzie w mieście czwartym sklepem sieci w tym formacie. Cieszymy się, że bogata oferta Carrefour będzie dostępna w centrum handlowym charakteryzującym się zaufaniem klientów i mocną pozycją na bardzo konkurencyjnym, lokalnym rynku – mówi Ronan Martin, Wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.

Otwarta we wrześniu 2012 roku Dekada Kraków, o powierzchni bliskiej 3,4 tys. mkw. GLA, to centrum handlowe w formacie convenience, przeznaczone do wygodnych, codziennych zakupów. Taka formuła handlu doskonale się sprawdza – od początku działalności obiektu sukcesywnie rośnie jego wskaźnik odwiedzalności, co przekłada się na coraz lepsze obroty najemców. Dekada Kraków to jeden z 11 obiektów handlowych w portfolio spółki Dekada SA.

W supermarkecie Carrefour o powierzchni 1330 mkw. klienci dokonają codziennych zakupów, mając do dyspozycji szeroki wybór produktów świeżych. Nowy najemca wzbogaci ofertę handlową obiektu, na którą składają się obecnie takie marki, jak Empik, Pepco, Rossmann, Apteka Dbam o Zdrowie, Dominos Pizza, salonik prasowy Presso, Kärcher, Pralnia Laguna, optyk Contempo, eSmoking, Wakacje.pl, Diagnostyka czy PKO BP. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

11 obiektów pod szyldem Dekada

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w 5 formatach: hipermarkety, supermarkety, sklepy osiedlowe i specjalistyczne oraz sklep internetowy. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY