Pradera finalizuje akwizycję wartą 900 mln euro

Synthica

Pradera, jeden z wiodących europejskich specjalistycznych zarządców funduszy detalicznych nieruchomości komercyjnych i asset managerów, zakończyła pierwszą akwizycję dla Pradera European Retail Parks SCSp. Chodzi o przejęcie od Ikea Centers 25 parków handlowych w ośmiu krajach europejskich za łączną kwotę 900 mln euro.

Pierwsza część transakcji nabycia nieruchomości przez Fundusz dotyczy 17 parków handlowych w Polsce, Niemczech i Francji. Przejęcie kolejnych ośmiu obiektów w Czechach, Szwecji, Finlandii, Danii i Szwajcarii ma nastąpić do 31 sierpnia 2017 r.

– Cieszymy się z zakończenia pierwszej fazy tej przełomowej transakcji. Jest ona uwieńczeniem naszego siedemnastoletniego doświadczenia w zarządzaniu obiektami handlowymi w Europie, które realizujemy przez ugruntowane platformy kreujące wartość dodaną aktywów w naszym rosnącym portfolio – komentuje David Fletcher, Prezes Zarządu Pradery.

Pradera wzmacnia pozycję w EŚiW

Pradera działa aktywnie na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej od 2006 r. Nabycie dwóch obiektów w Warszawie, jednego w Poznaniu i jednego w Katowicach zwiększa do dziewięciu portfel zarządzanych przez Pradera nieruchomości handlowych w Polsce.  Całkowita powierzchnia najmu w portfolio to obecnie blisko 230 000 m2. W trzecim kwartale 2017 r., po nabyciu parku handlowego w Pradze, portfel Pradery w CEE zwiększy się do dziesięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 265 000 mkw.

– Uważam, że to przejęcie jest krokiem milowym w umacnianiu pozycji Pradery jako specjalisty na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE, Pradera.

Transakcja nabycia została sfinansowana funduszami inwestycyjnymi klientów partnera inwestycyjno–powierniczego  LJ Partnership, który w maju 2016 r. przejął znaczny pakiet mniejszościowy w Praderze. Przy transakcji spółkę Pradera reprezentowała firma JLL. Zarządzanie nabytymi obiektami powierzono BNP Paribas Real Estate.

Pradera jest wiodącym na rynku specjalistycznym funduszem i zarządzającym aktywami centrów i parków handlowych w Europie oraz Azji. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,3 miliardów euro zawiera ponad 61 centrów handlowych i parków detalicznych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji i Chinach, posiadających łącznie ponad 2800 sklepów.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY