Pepco z nowymi lokalizacjami

Pepco

Sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych Pepco realizuje założony plan ekspansji. W ostatnich dniach otwarte zostały dwa nowe sklepy. Jeden usytuowany jest w Nowym Sączu, drugi w Gdańsku.

31 marca sklep Pepco dołączył do grona najemców Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. 1 kwietnia nowy sklep otwarty został w Gdańsku.

Jak już informowaliśmy, Pepco kontynuuję dynamiczną ekspansję sieci. W ostatnich tygodniach sklepy pod szyldem Pepco dołączyły do grona najemców Multishop w Jarocinie (2 marca) i CH Forum w Gliwicach (3 marca). 16 marca sklepy Pepco otwarte zostały także w Korczynie i Dynowie, a 17 marca w Sosnowcu i Sieradzu.

Miasta powyżej 8 tys.

Pepco pod nowe lokalizacje wybiera miasta powyżej 8 tys. mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem miast od 10 tys. do 100 tys. mieszkańców. Sklepy Pepco zlokalizowane się w pobliżu głównych dróg, ulic handlowych, gdzie istnieje naturalny ruch klientów. Optymalna powierzchnia sklepów to około 450 mkw.

Pepco to samoobsługowe sklepy dyskontowe oferujące optymalny asortyment w najniższych cenach. Sklepy zlokalizowane są w centrach miast, parkach handlowych i centrach handlowych. Tam, wraz z sąsiadującymi operatorami spożywczymi, tworzą kompleksową ofertę handlową.

Pepco jest częścią południowoafrykańskiego holdingu Pepkor działającego w sektorze sprzedaży detalicznej od 1965 roku. Od 2014 roku Pepkor jest częścią Grupy Kapitałowej Steinhoff International Holding Limited, która łącznie zatrudnia obecnie ponad 90 tys. osób  w 6,5 tys. sklepach zlokalizowanych w 44 krajach. Grupa jest właścicielem takich marek sieci handlowych jak Pepco, Conforama, MacDan, PEP&CO, Pep, Ackermans, Duns.

Firma rozpoczęła działalność w Polsce w 1999 roku, od 2004 roku działa pod marką Pepco i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Pepco w pierwszym roku swej działalności posiadało 14 sklepów w kilku lokalizacjach, w roku 2007 firma celebrowała otwarcie setnego sklepu. Łącznie w Europie działa już ponad 1080 sklepów.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY