Postępuje komercjalizacja centrum Atut Bielany

atut-bielany

KG Group, inwestor i deweloper krakowskiego centrum handlowego Atut Bielany, pozyskuje nowych najemców. Otwarcie obiektu zaplanowano na II połowę 2018 r.

– W centrum Atut Bielany będzie m.in. cukiernio-piekarnia Buczek oraz jeden z obecnie najbardziej popularnych operatorów spożywczych w kraju. Komercjalizacja postępuje, jesteśmy w trakcie negocjacji z innymi, znanymi sieciami handlowymi – informuje Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.

Atut Bielany usytuowany będzie przy jednej z głównych arterii zachodniej części miasta, ul. Księcia Józefa (DW 780), prowadzącej do autostrady A4 oraz na podkrakowskie lotnisko w Balicach, gdzie tylko w godzinach szczytu przejeżdża blisko 8 tys. pojazdów.

Projekt powstanie w dwóch etapach

Obiekt powstanie w dwóch fazach. Zwieńczeniem pierwszego etapu budowy będzie otwarcie 8 lokali handlowo-usługowych, drugiego – oddanie do użytku dodatkowych 850 mkw. powierzchni GLA. Finalnie metraż obiektu convenience będzie liczył blisko 3,8 tys. mkw. GLA. Projekt inwestycji zakłada stworzenie 230 miejsc parkingowych oraz centrum medycznego o wielkości 4 tys. mkw.

Wśród najemców znajdują się m.in. jeden z najbardziej rozpoznawalnych na rynku operatorów spożywczych z lokalem o powierzchni sali sprzedaży wynoszącej blisko 790 mkw. oraz cukiernio-piekarnia Buczek (lokal liczący blisko 50 mkw.) z szerokim asortymentem wyrobów cukierniczo-piekarniczych. Za komercjalizację centrów handlowych Atut odpowiada BOIG Property Consulting.

– Współczesny klient jest zabiegany, brakuje mu czasu na częste zakupy w dużej galerii lub w kilku mniejszych sklepach, dlatego centrum convenience w pobliżu miejsca zamieszkania lub w drodze z pracy do domu jest dla niego doskonałym rozwiązaniem. Niezwykle istotne jest takie dobranie tenant mixu, żeby idealnie wpisał się w potrzeby konsumentów, dlatego zależy nam na podpisaniu umów ze znanymi i pożądanymi markami – dodaje K. Gaczorek.

5 obiektów pod szyldem Atut

Pięć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Grażyny, Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany, oraz w Suchej Beskidzkiej. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY