Redan notuje spadki sprzedaży online

Sklep Top Secret

Obroty Grupy Redan w marcu 2017 wyniosły 44 mln zł, czyli o 6 proc. mniej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Niższe przychody zanotowano również w kanale e-commerce.

W segmencie modowym sprzedaż towarów w marcu 2017 roku sięgnęła 19 mln zł i była niższa o 1 proc. niż rok wcześniej. Z tego sklepy online www.topsecret.pl oraz www.topsecret.ua wypracowały obroty na poziomie 2 mln zł, co oznacza 29 proc. spadek. W ujęciu narastającym obroty segmentu modowego od początku roku wyniosły 49 mln zł i były o 6 proc. niższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Natomiast sklepy internetowe zanotowały 10 proc. spadek do 8 mln zł.

– Zmniejszenie sprzedaży segmentu modowego w marcu br. było przede wszystkim skutkiem mniejszej dostępności wyprzedawanych na niskiej marży towarów z sezonu jesień/zima. Było to szczególnie widoczne w spadku obrotów w sklepach internetowych. Na wyniki segmentu modowego wpłynęło również zmniejszenie powierzchni sieci punktów handlowych marki Troll będącej konsekwencją przesunięcia jej dystrybucji głównie do sklepu on-line. Z kolei w przypadku TXM znaczący wpływ na osiągnięty w minionym miesiącu poziom sprzedaży miało nadal utrzymujące się niższe zatowarowanie sklepów. To efekt istotnego zaburzenia procesu dostaw, wynikającego z powiększenia powierzchni magazynu i wdrażania nowych systemów informatycznych – komentuje Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan SA.

Kanał online i prawie 800 sklepów

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu.

W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci blisko 800 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TXM. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wchodząca w skład Grupy spółka TXM S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w grudniu 2016 r. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY