Galeria Wilanów bez decyzji środowiskowej

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie oraz decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego i Prezydenta m. st. Warszawy ustalające środowiskowe uwarunkowania dla realizacji przedsięwzięcia budowy Centrum Handlowego Wilanów

Cofnięcie decyzji oznacza, że niezbędne będzie wydanie nowej decyzji środowiskowej. Dopiero wtedy GTC, inwestor projektu, będzie mogło ubiegać się o uzyskanie pozwolenia na budowę galerii.

Galeria Wilanów bez pozwolenia na realizację

Przyczyną uchylenia decyzji, jak poinformowano, była niekompletność raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w zakresie oddziaływania na etapie likwidacji przedsięwzięcia.

Problemy inwestora z realizacją tej inwestycji trwają już dłuższy czas. Przypomnijmy, w październiku ubiegłego roku, Prezydent Warszawy wydała odmowną decyzję dotyczącą pozwolenia na budowę centrum handlowego. W komunikacie podano, że główną przyczyną wydania decyzji odmownej była rozbieżność w interpretacji prawa pomiędzy spółką a Prezydentem Miasta St. Warszawy w zakresie postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Spółka GTC S.A wówczas niezwłocznie złożyła odwołanie od wydanej decyzji odmownej. Tym razem, zamierza postąpić podobnie.

Galeria Wilanów ma powstać na części historycznych Pól Wilanowskich (u zbiegu ul. Przyczółkowej i Branickiego), tuż obok Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Miasteczka Wilanów. Ma być pierwszym centrum handlowym nowej generacji położnym w południowej części Warszawy. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 62 tys. mkw. W obiekcie ma się znaleźć 250 sklepów i punktów usługowych.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY