AmRest nawiązuje współpracę z PizzaPortal

AmRest, największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowo-Wschodniej, została większościowym udziałowcem w spółce Restaurant Partner Polska, która prowadzi w Polsce serwis PizzaPortal.

Pod koniec marca podpisano Umowę Inwestycyjną pomiędzy AmRest, Delivery Hero oraz Restaurant Partner Polska. Przedmiotem umowy jest nabycie przez Spółkę nowo wyemitowanych udziałów w RPP od Delivery Hero. W efekcie AmRest stanie się udziałowcem większościowym, posiadającym 51 proc. udziałów w RPP. Pozostała część udziałów (49 proc.) pozostanie w posiadaniu Delivery Hero.

– Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Delivery Hero i postrzegamy je jako kluczowy etap realizacji naszej strategii w obszarze Digital. Efektywnie połączymy doświadczenie operacyjne AmRest i ofertę wyjątkowych marek, takich jak KFC i Pizza Hut z technicznym know-how i możliwościami PizzaPortal.pl, aby wkrótce stać się liderem w segmencie dostaw posiłków do domu w Polsce. Zgodnie z naszą wiedzą, to pierwszy przypadek tego typu współpracy między operatorem restauracji i agregatorem w historii. Głównym beneficjentem partnerstwa będzie oczywiście klient. Wierzymy, że razem uda nam się zapewnić jakość usług, różnorodność oferty oraz szybkość dostaw na niespotykanym wcześniej poziomie wśród europejskich serwisów online do składania zamówień na posiłki – powiedział Drew O’Malley, Dyrektor ds. Cyfrowych i Operacyjnych AmRest.

AmRest chce rozwijać usługę delivery

Delivery Hero jest światowym liderem w segmencie platform do zamawiania posiłków online, realizującym ponad 20 milionów zamówień miesięcznie. RPP prowadzi serwis PizzaPortal.pl – agregator zbierający oferty ponad 2 500 restauracji w blisko 400 miastach w Polsce. Wygodny 3-etapowy proces zamawiania, szeroki wybór restauracji, płatność on-line oraz szybka dostawa to kluczowe zalety korzystania z serwisu PizzaPortal.pl. Zgodnie z założeniami Umowy Inwestycyjnej AmRest rozpocznie również współpracę z platformami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech – DameJidlo.cz i NetPincér.hu.

Oba serwisy są liderami rynku w segmencie zamówień jedzenia online. Intencją stron jest zakończenie transakcji w nadchodzących tygodniach, co nastąpi po spełnieniu warunków wskazanych w Umowie Inwestycyjnej. Zamawianie posiłków online jest jednym z najszybciej rozwijających się trendów w branży restauracyjnej. Oczekuje się, że znaczenie i wpływ nowych technologii w sektorze usług gastronomicznych będą nadal rosły. Zgodnie z tą tendencją inwestowanie w rozwiązania cyfrowe oraz rozwój platformy do zamówień online stało się jednym z priorytetów AmRest na najbliższą przyszłość. Partnerstwo między Delivery Hero a AmRest będzie korzystne dla obu stron, gdyż przyświeca im wspólny cel – zaspokajanie oczekiwań klientów. Połączenie doskonałości operacyjnej i portfolio uznanych marek AmRest z szeroką wiedzą fachową Delivery Hero w segmencie realizacji zamówień online zagwarantują nową jakość usług i satysfakcję klienta. Wysoka jakość posiłków, najlepsza obsługa klienta i szybka dostawa będą kluczowymi miernikami sukcesu tego partnerstwa. Przewiduje się, że platformy PizzaPortal.pl, DameJidlo.cz i NetPincér.hu wzmocnią operacyjnie kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

– AmRest postrzegamy jako solidnego partnera o silnej pozycji rynkowej, z którym pragniemy rozwijać nasze usługi w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Współpraca pozwoli ugruntować naszą pozycję lidera w tym kluczowym regionie, co jest milowym krokiem w realizacji naszej strategii budowania przewagi konkurencyjnej na wszystkich rynkach na których działamy – komentuje Niklas Östberg, CEO Delivery Hero.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY